tel. +48 510 958 398 | Witamy w naszym sklepie plastycznym!
Farby to stały element asortymentu każdego artysty. Każdy indywidualnie dobiera ich rodzaj według potrzeb i upodobań wybranej techniki. Malarstwo jest bardzo głębokim i wciągającym doświadczeniem. Farby określają prawdziwą motywację w wytrwałości, która z biegiem czasu prowadzi do zadowalających wyników. Podstawowym faktem jest to, że piękno malarstwa przede wszystkim znajduje się w jego strukturze światła i koloru. Kilka uderzeń pędzlem, a wizja staje się teraz przejrzysta, tworząc grę kolorów, taką, że artysta przypomina sobie uczucia, które chce przekazać.
Przejrzysty, lekko kwaskowy płyn o słomkowej barwie i przyjemnym zapachu. Uzyskany ze zmiażdżonych nasion lnu. Generalnie używany, jako nośnik farb olejnych i najczęściej stosowany rozcieńczalnik w technikach plastycznych. Dzięki składowi chemicznemu błyskawicznie wysycha. Zwiększa jaskrawość koloru, lecz ma tendencję do żółknięcia z czasem, zwłaszcza trzymany w ciemnym pomieszczeniu.Używa się go maczając pędzel bezpośrednio w zbiorniku i mieszając z farbą na palecie. Nie zaleca się wylewania oleju bezpośrednio na palete, gdyż utrudni to uzyskanie idealnej konsystencji. Dodatek oleju lnianego ułatwia dobre rozprowadzanie farby. Skład: rafinowany ekstrakt oleju.
Olej o słomkowej barwie cechujący się większą lepkością niż zwykły olej i zapachemsmażonego oleju lnianego. Surowy olej jest rafinowany i polimeryzowany przez częściowe utlenianie w procesie ogrzewania do temperatury 280-300º C w naczyniu próżniowym w obecności obojętnych gazów. Poprawia to elastyczność i ułatwia rozprowadzanie produktu. Zmieszany z farbami olejnymi, czyni je bardzo tłustymi dając pełne, bardzo wyraziste barwy. Dla lepszego nakładania i szybkiego schnięcia zaleca się rozcieńczenie spirytusem lub suszącym medium. Ulega żółknięciu. Schnie bardzo powoli do jednego miesiąca. Dzięki temu produktowi uzyskuje się efekt gładkich, wypracowanych powierzchni. Używa się go mieszając z małą ilością farby, używając bardzo miękkiego pędzla. W pewnym sensie ta technika przypomina laserunki, chociaż szklisty efekt uzyskuje się od razu a nie poprzez nakładanie warstw. W przypadku laserunku poszczególne warstwy pozostają oddzielone a malowane z użyciem polimeryzowanego oleju lnianego maja tendencje do mieszania sie ze sobą. Skład: oczyszczony olej lniany polimeryzowany przez ogrzewanie.
Bardzo lekki, bursztynowy roztwór weneckiej terpentyny. Terpentyna wenecka jest naturalną żywicą pozyskiwaną z różnych rodzajów drzew piniowatych, pomiędzy marcem a październikiem z nacięć zrobionych w korze. Nazywana też tłustą esencją używana jest jako nośnik pigmentów do dekoracji ceramiki i porcelany na szkliwie. Używana jako medium do farb olejnych zwiększa ich połysk i elastyczność. Łatwopalny. Skład: 91% terpentyny weneckiej, biały spirytus, 91% suchego ekstraktu
Tradycyjnie najszerzej używany produkt w sztukach plastycznych, chroniący powierzchnie obrazu. Jest płynem o słomkowo-bursztynowej barwie. Z czasem ulega żółknięciu. Uzyskiwany przez rozpuszczenie żywicy Damarowej, w terpentynie lub alkoholu w 40% stężeniu. Obecność żywic może spowodować delikatny, który nie wpływa na ostateczny wygląd malowidła. Użycie werniksu dodaje blasku powierzchni obrazu. Zaleca się rozcieńczać terpentyną. Skład: żywica damarowa, terpentyna, alkohole, 40% suchego ekstraktu.
Jasnożółty, przejrzysty płyn o smaku i zapachu orzechów włoskich, uzyskany ze zmiażdżonych orzechów. ma dobrą siłę osuszającą i nie żółknie. Dodany do farby zwiększa intensywność koloru. Właściwości tego oleju podobne są do innych używanych w technikach plastycznych. Można rozcieńczać go alkoholem. Skład: ekstrakt z orzechów włoskich, oczyszczony.
Złocistożółty, bezwonny płyn uzyskany z nasion maku. Nie ulega żółknięciu. Odpowiedni do bieli i bardzo jasnych kolorów. Używany w sztuce od wieków do rozcieńczania farb. Z tego powodu wybrany został, jako wiązanie barwników wysokiej jakości farb olejnych MAIMERI PURO. Rozcieńczony białym spirytusem. Skład: ekstrakt z nasion maku, oczyszczony.
Bezbarwny płyn parujący w średnio wolnym tempie. Podobnie jak esencja naftowa uzyskiwany w procesie destylacji, lecz w innych temperaturach. Procentowo jest bogatszy w aromatyczne substancje niż normalne rozpuszczalniki i esencje mineralne oraz posiada większą siłę rozpuszczania. Używany do rozcieńczenia farb olejnych, werniksów i mediów. Doskonały do czyszczenia pędzli i palet. Skład: destylat rafinowanej ropy naftowej.
Końcowy werniks do obrazów. Po wyschnięciu tworzy jednolitą błyszczącą powłokę. Podkreśla odcienie koloru. Dzięki swoim składnikom i specjalnemu środkowi zagęszczającemu ułatwia idealne rozprowadzanie produktu. Jest doskonałą alternatywą klasycznych werniksów używanych w malarstwie. Posiada wszystkie zalety żywicy akrylowej, bez potrzeby stosowania rozpuszczalników o nieprzyjemnym zapachu. Nakładać używając szerokiego, płaskiego pędzla na kompletnie suchą powierzchnię obrazu, malowanego farbami olejnymi lub akrylowymi. Nie żółknie. Skład:80% żywicy akrylowej w emulsji na bazie wody, środki stabilizujące, 33% suchego ekstraktu
Przejrzysty, bezbarwny płyn. Produkt pozostały po wyparowaniu rozpuszczalnika daje obrazowi ostateczny połysk utrzymując obraz w stanie niezmiennym w czasie. werniks nie żółknie więc nie zmienia odcieni barw. Działa jak ochronny welon przeciw światłu, dzięki obecności filtru ultra-fioletu. wszystkie powierzchniowe werniksy chronią obraz przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych, które zagrażają dziełom sztuki. Ochronna błona z werniksu musi być łatwo zdejmowana i łatwa do wymiany. może być nakładany pędzlem lub - odpowiednio rozcieńczony - przy pomocy aerozolu. Aby nakładany werniks nie rozmazał farby na powierzchni obrazu, należy upewnić się, ze farba jest całkowicie sucha. ( 6 miesięcy schnie). Odkurzoną powierzchnię obrazu , pokrywa sie werniksem, używając miękkiego, szerokiego pędzla. Dotknięcie pędzla musi być bardzo delikatne i krzyżujące, aby uniknąć smug. Werniks powinien być gładzony pędzlem , aż zacznie gęstnieć tworząc napięcie między pędzlem a powierzchnią obrazu. Po nałożeniu werniksu obraz musi być trzymany z dala od zródeł ciepła i kurzu, najlepiej w suchym, ciepłym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Skład: 45% żywica ketonowa, esencja naftowa, biały spirytus, filtr UF.
Krystalicznie czysty roztwór żywicy akrylowej używany do ochrony obrazów olejnych i malowanych farbami akrylowymi. Nakładany przy pomocy dużego, płaskiego i miękkiego pędzla na całą powierzchnię obrazu. Szczególnie polecany do ochrony obrazów wystawionych na działanie czynników atmosferycznych gdyż po wyschnięciu tworzy jednolitą, twardą i błyszczącą powierzchnię obrazu. Zawiera filtr UV, który zwiększa ochronną moc werniksu. Nie żółknie z czasem. Zmieszany z matowym werniksem pozwala uzyskać dowolny stopień matowości. Rozcieńczalny białym spirytusem. Łatwopalny Skład: 30% żywicy akrylowej, biały spirytus, filtr UV;30% suchego ekstraktu
Przejrzysty, bezbarwny roztwór uzyskany z dwóch rozpuszczalników: białego spirytusu i esencji naftowej. Dzięki temu werniks ma krótszy czas parowania, co pozwala na szybsze wznowienie pracy nad obrazem. Funkcją tego werniksu jest głęboka penetracja porów obrazu w celu wyeliminowania matowych obszarów powstałych w procesie malowania. Nakłada się go dopiero, gdy powierzchnia obrazu jest całkowicie sucha, muskając lekko pędzlem tylko matowe obszary. Ten delikatny produkt może być użyty, jako werniks powierzchniowy. Mimo, że tworzy szczególnie błyszczącą, ochronną powierzchnię jest bardzo jednolity. Nie żółknie i może być rozcieńczony białym spirytusem. Skład: 25% żywicy ketonowej, biały spirytus, esencja naftowa, 25% suchego ekstraktu.
Mieszanka łącząca w sobie fizyko-chemiczna moc żywicy akrylowej z elastycznością żywicy ketonowej. Dzięki temu znajduje zastosowanie w wielu technikach malarskich. Werniks jest bezbarwny i przejrzysty dzięki czemu zwiększa jaskrawość i połysk farb olejnych nie dopuszczając do żółknięcia powierzchni obrazu. Po wyparowaniu produkt tworzy ochronną, przejrzystą i możliwą do usunięcia warstwę na powierzchni obrazu. Używa się go tak samo, jak werniksu nabłyszczającego. Można go rozcieńczać białym spirytusem. Łatwopalny, szkodliwy. Skład: 35% żywic akrylowych i ketonowych, biały spirytus, 35% suchego ekstraktu.
Żywica akrylowa 18%, biały spirytus.Jasny, przejrzysty roztwór, który nie żółknie. Utrwala i zabezpiecza obrazy i inne obiekty. Nadaje się na wszystkie podłoża. Czysty, bezbarwny daje matowy efekt gdy nałożony jest cienką warstwą. Grubsza warstwa daje efekt łyszczący.
Jasny, tłusty werniks o bursztynowej barwie. Nakładany na obraz płaskim pędzlem tworzy bardzo twardą, oporną na zarysowanie powierzchnię. Używany do nadania obrazowi postarzonego wyglądu, gdyż ulega żółknięciu. Może stanowić bazę dla werniksu pękającego. Kombinacja tych produktów daje efekt spękania zażółceń charakterystycznych dla starszych obrazów.Rozpuszczalny białym spirytusem. Łatwopalny. Skład: 54% olej uretanowy, żywice alkidowe, biały spirytus, środki suszące, 34% suszonego ekstraktu
Daje połysk temperze. Zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi. Zmienia charakter farb gwaszowych z naturalnie kryjącego i matowego na błyszczący i transparentny. Można mieszać z werniksem matowym w celu uzyskania różnych stopni połysku. Rozcieńczać białym spirytusem (660). Łatwopalny, szkodliwy.Skład: żywica akrylowa, biały spirytus; 25% suchego ekstraktu
Gotowy do użycia, o bursztynowym kolorze. Może tworzyć osad. Aby uzyskać efekt typowy dla starych obrazów używa się werniksu patynującego i pękającego. Efekt spękania jest skutkiem niekompatybilności dwóch produktów – opartego na rozpuszczalniku werniksu patynującego i bazującego na wodzie werniksu pękającego. Na obraz nakłada się cienką warstwę werniksu patynującego nie dopuszczając do jej całkowitego wyschnięcia. Musi być lekko lepka, lecz dotknięta nie może zostawiać śladów na palcu. Wtedy nakładamy gęstą warstwę werniksu pękającego. Podczas schnięcia utworzą się małe spękania. W celu zwiększenia ich głębokości można przyspieszyć suszenie suszarką z gorącym powietrzem. Jeśli pęknięcia mają być bardziej podkreślone zaleca się przetrzeć spękaną powierzchnię asfaltem (seria farb olejnych Maimeri Artisti lub Idea Patina) przy pomocy nie zostawiającej nitek bawełnianej szmatki. Dla wykończenia przetrzeć obraz czystą szmatką, aby wyeliminować nadmiar asfaltu, a dla lepszej ochrony nałożyć jeszcze jedną warstwę werniksu patynującego. Wielkość pęknięć zależy od wilgotności i temperatury.Skład: krochmal, dekstryna, woda, środki zapobiegające fermentacji.
Skład:
Werniks mniejsza czas suszenia nie zmieniając odcieni. Nadaje się wyłącznie do farb olejnych.
Bezbarwny werniks o typowym zapachu rozpuszczalnika używany do ochrony i utrwalania pasteli, rysunków węglem i ołówkiem. Stosować oszczędnie, gdyż może zredukować natężenie barw. Powinien być rozprowadzany szybkimi ruchami z wysokości ok. 30 cm nad obrazem. Skład: 6% żywicy ketonowej, 58% alkoholu i destylatów ropy naftowej, 1% olej kastor, gaz nośny, filtr UV, zawiera alkohol izopropylowy ‹ 54%, octan metylu ‹ 35%.
Tradycyjny naturalny werniks końcowy. Ma skłonności do żółknięcia. Jest to normalny bursztynowy kolor, a wszelkie osady nie psują efektu końcowego. Nadaje większą jasność i połysk kolorom. Rozpylać szybkimi ruchami trzymając w odległości około 30 centymetrów od pracy.
Bezbarwny werniks matowy o zapachu rozpuszczalnika. Tworzy mocną, ochronną błonę. Zalecany do pokrywania kompletnie suchych obrazów olejnych i akrylowych.Ma słabsze właściwości ochronne niż werniks nakładany pędzlem, gdyż warstwa rozpylona jest dużo cieńsza. Używać w dobrze wietrzonym pomieszczeniu, rozpylając z odległości 30 cm od obrazu. Szybkoschnący.Skład: 16% żywic ketonowych, 59% destylatów ropy, gaz nośny, filtr UV.
Bardzo lekki, bezbarwny werniks końcowy o typowym zapachu rozpuszczalnika. Używany głównie po skończeniu obrazu w celu wyeliminowania matowych obszarów na obrazie olejnym. Działa ochronnie. Odbija promienie słoneczne, zapobiegając naturalnej degradacji. Schnie szybko, tworząc lekko połyskliwą powierzchnię. rozpylać z odległości 30 cm od powierzchni obrazu trzymając aerozol zaworem do góry. Skład: 10% żywicy ketonowej, 55% destylatu ropy naftowej, 35% gazu nośnego, filtr UV.
Uniwersalny, bezbarwny lakier ochronny. Niewidoczny przy rozpylaniu w postaci cienkiej powłoki. Stosuje się go naprawy i zabezpieczenia dokumentów, rysunku, akwarelowej grafiki, gwaszy i obrazów olejnych. Schnie szybko. Należy trzymać w położeniu pionowym, w trakcie rozpylania, w odległości około 30 cm od obrazu.
Bezbarwny lakier tworzący bardzo odporny film. Jest używany do końcowego utrwalenia obrazu z efektem nabłyszczenia po całkowitym wyschnięciu obrazów olejnych, akrylowych itp. Należy wstrząsnąć przed użyciem. Wskazane jest trzymać werniks w położeniu pionowym, w trakcie rozpylania w odległości około 30 cm od obrazu. Schnie szybko.
Skład: żywica ketonowa 16%, destylanty ropy naftowej 49%, Propelent 35%, filtr UV.
Winton to tradycyjna gama farb, wykonana z pigmentów o niewygórowanej cenie. Stworzona z myślą o studentach i amatorach malarstwa, jak również bardziej doświadczonych artystach wykorzystujących do wykonywania prac duże ilości farby. Zastosowanie tradycyjnych umiejętności kompozycji farb oraz nowoczesnych technik chemicznych ich produkcji dało w rezultacie gamę 47 starannie dobranych, charakteryzujących się wysoką jakością farb olejnych Winton.
"Glitter" oznacza lśnienie, migotanie, iskrzenie się, jak również splendor i wyróżnienie. Słowo pochodzi z języka angielskiego i znaczy błyszczeć, świecić się, lśnić. Upiększanie powierzchni materiałami błyszczącymi praktykowane było już w starożytności. Znane są średniowieczne dekoracje wykonane kosztowną emalią, wzbogaconą ziarenkami złota. W renesansie uciekano się do jeszcze innych sposobów w celu uzyskania tego ciekawego zdobienia, pełnego uroku i tajemnicy. Jednakże tradycyjne materiały rzadko pozwalały na osiągnięcie tak dobrych rezultatów, jakie gwarantują nam współczesne syntetyczne brokaty. Cieniutkie, barwione łuski poliestrowe można mieszać z każdym spoiwem i związać stale z każdym podłożem, tworząc w ten sposób lśniącą powierzchnię w jednym lub wielu kolorach. Brokaty Idea są niezrównane ze względu na swą lepkość i trwałość. Bardzo praktyczne w użyciu, posiadają wysoki stopień odbicia światła , dający efekt świetlistości czy luminescencji. Brokat można połączyć z każdym spoiwem czy medium i stosować w każdej technice malarskiej, nakładając go tak jak farbę za pomocą pędzli. Aby uzyskać efekt największej świetlistości proponujemy nałożenie na dekorowaną powierzchnie kleistego spoiwa i obfite posypanie go brokatem. Całość pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Cząsteczki brokatu pozostaną trwale związane z podłożem.
Pon. – Pt. 10:00 – 18:00
Tel. 510 958 398
[email protected]
plastycznie.pl
ul. Zakrzowiecka 55/12
30-376 Kraków
(c) 2012-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone.
Plastycznie.pl - Sklep dla plastyków. Naszym najważniejszym celem jest dostarczenie Państwu najwyższej jakości materiałów dla plastyków w bardzo atrakcyjnej cenie. Aby zrealizować te zadania uruchomiliśmy nasz nowoczesny sklep plastyczny, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w całym kraju. Współpracujemy z wieloma czołowymi producentami artykułów plastycznych, dzięki czemu w naszym asortymencie znajdą Państwo zawsze sprawdzone produkty. Nasz sklep dla plastyków to również idealne miejsce dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę.